• dom
  • firma
  • budowa
Dom

Dom zawsze na oku

W Twoim domu zainstalujemy prosty i niedrogi system monitoringu oparty o istniejące łącze internetowe. Miej podgląd na to, co dla Ciebie najcenniejsze, zawsze i wszędzie, gdzie korzystasz z komputera lub telefonu z internetem.

Dlaczego warto założyć monitoring w domu?
Masz na oku Twój dom zawsze i wszędzie.
Obraz z kamer zainstalowanych w domu można oglądać w dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu – komputerze, laptopie, smartfonie, tablecie. Jeśli wykorzystuje się łącza z ustawionym przez operatora limitem danych, w systemie można określić minimalny poziom transmisji, tak by nie wyczerpać szybko przyznanego pakietu danych.

Sprawdzasz, co dzieje się w Twoim domu pod Twoją nieobecność.
Kontrolujesz, jak pracuje Twoja pomoc domowa.*
Warto zainstalować w domu kilka kamer w widocznych miejscach i poinformować o tym osoby pracujące w ich polu widzenia. Doświadczenie pokazuje, że sama obecność kamer znacząco wpływa na jakość i wydajność pracy osób w zasięgu.

Upewniasz się, że opiekunka właściwie zajmuje się Twoimi dziećmi.*
Dzieci są najważniejsze. Dlatego niezwykle istotne znaczenie ma to, kto i jak spędza z nimi czas. Jeśli zajmuje się nimi opiekunka, obecność monitoringu z pewnością będzie działać na nią motywująco. Rodzicom natomiast pozwoli w każdej chwili sprawdzić, co robią ich pociechy i upewnić się, że właściwie spędzają czas.

Elektroniczna niania najnowszej generacji
Masz małe dziecko, które śpi lub bawi się w swoim pokoju, a Ty ciągle denerwujesz się, czy nie robi czegoś niebezpiecznego? Jeśli zainstalujesz nasz monitoring, odetchniesz z ulgą. System umożliwia ciągły podgląd pokoju dziecka, cokolwiek robisz – w telewizorze, komputerze, laptopie czy nawet smartfonie. Zajmij się swoimi sprawami, zerkaj na dziecko, kiedy chcesz.

Odpoczywasz na wakacjach bez troski o pozostawiony bez nadzoru dom.
Coraz trudniej znaleźć dziś osoby wyjeżdżające na wakacje bez smartfona czy laptopa. A gdy już mamy to urządzenie ze sobą, korzystamy z niego. Warto więc podczas surfowania po internecie od czasu do czasu zerknąć, czy w naszym domu pod naszą nieobecność nie dzieje się nic podejrzanego.

Jedną z ciekawszych możliwości systemu jest opcja powiadamiania o ruchu w polu widzenia kamery. Można zdefiniować sposób powiadamiania. System wyśle e-mailem zdjęcie miejsca, w którym wystąpił ruch niemal natychmiast po zdarzeniu. A jeśli korzystamy z telefonu z abonamentem u jednego z wiodących operatorów, można ustawić również opcję powiadamiania o zdarzeniu za pomocą SMS-a. Jeśli ktokolwiek wtargnie na naszą posesję lub do domu, będziemy o tym wiedzieć natychmiast.

Po powrocie z wakacji można przejrzeć filmy zarejestrowane przez kamery, na przykład na domowym telewizorze lub w komputerze.

Sprawdzasz, co dzieje się wokół domu gdy jesteś w środku, w dzień i w nocy.
Nowoczesne telewizory z funkcją PIP (obraz w obrazie) umożliwiają jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł. Dlaczego więc nie skonfigurować monitoringu tak, by wyświetlał w malutkim oknie obraz otoczenia naszego domu, podczas gdy my oglądamy telewizję lub film na DVD?*) Obserwacja wideo osób postronnych przez system monitoringu bezwzględnie wymaga poinformowania ich o tym.

Wymagania
  • Do instalacji systemu nie jest wymagana żadna infrastruktura.
  • Jeśli potrzebne, w każdym obiekcie możemy ułożyć estetycznie i dyskretnie odpowiednie okablowanie.
  • System możemy zainstalować nawet bez istniejącego łącza internetowego. Zakładamy własne!


Copyright 2012 by monocom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zabrania się kopiowania tekstów i zdjęć bez zgody administratora serwisu biuro@monocom.pl

Odwiedź nas na Google+